Sztukateria, panele dekoracyjne Poznań, Mardom Decor, listwy podłogowe - Dekostudio Poznań zaprasza

Jeszcze kilkanaście lat temu listwy dekoracyjne były kojarzone z klasycznymi wnętrzami i renesansowymi pałacami. Dziś są coraz częściej wykorzystywane jako ozdobny element wykończeniowy w domach i mieszkaniach urządzanych w nowoczesnym stylu. Wybór listew jest przeogromny. Są one zróżnicowane pod względem długości, szerokości oraz co najważniejsze wzorów i zdobień.

Kiedyś listwy i innego typu sztukaterie wytwarzano wyłącznie z gipsu. Obecnie stosuje się inne materiały, cechujące się lekkością, ale również trwałością, estetyką i łatwością montażu. Listwy ozdobne mogą powstawać z duropolimeru, czyli wzmocnionej i ulepszonej wersji pianki poliuretanowej. Na rynku nie brakuje jednak producentów, oferujących sztukaterie gipsowe.

Najczęściej listwy dekoracyjne pełnią rolę elementu wykończeniowego w miejscach, gdzie ściany stykają się z sufitem i podłogą. Dzięki nim w estetyczny sposób można ukryć szpary w podłodze, kable elektryczne czy też niezamalowane fragmenty ściany.

Dość ciekawym rozwiązaniem jest montaż listew na ścianach i połączenie ich z bogato zdobionymi rozetami. Również wartym rozpatrzenia pomysłem jest obramowanie przy ich pomocy mebli, kominka, framugi drzwi lub okien. Jak zatem widać, listwy mogą występować jako główna dekoracja podczas aranżowania wnętrza lub też być dodatkiem nadającym mu świeżości i nowego wymiaru. Warto bowiem wspomnieć, że przy odpowiednim rozmieszczeniu listew i skomponowaniu ich z innymi elementami w pomieszczeniu, możemy zmienić jego odbiór. Może się ono zdawać optycznie wyższe, szersze lub bardziej przestronne.