SZTUKATERIA, LISTWY PRZYPODŁOGOWE MARDOM, NMC, ORAC DECOR POZNAŃ

horizontal Gipsowa sztukateria od wieków jest wykorzystywana jako ozdoba wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zazwyczaj kojarzy się z przepychem i luksusem. Dziś wciąż możemy skorzystać z bogatej palety różnego rodzaju sztukaterii i nawet nowoczesnemu wnętrzu nadać szyku oraz stylu.

Obecnie przy wyrobie sztukaterii poza gipsem stosuje się również pianki poliuretanowe i ich ulepszoną wersję – duropolimer. Sztukateria poliuretanowa cechuje się wysoką jakością wykonania, przy czym cena za poszczególne elementy ozdobne nie jest wygórowana. Poliuretan jako materiał wyróżnia się znaczną trwałością, wytrzymałością i odpornością na wodę i wilgoć. Tego typu sztukateria jest lekka i dopasowuje się do nierównych powierzchni.

Sztukateria może odmienić każde wnętrze. Pilastry i kolumny optycznie podwyższą pomieszczenia, listwy przypodłogowe, sufitowe zakryją szpary, kable oraz innego typu niedociągnięcia, a rozeta połączy żyrandol z sufitem. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest przyklejenie bogato zdobionych rozet do ścian oraz obramowanie listwami mebli, kominka lub framug okiennych. Przy pomocy sztukaterii wnętrza można aranżować na wiele sposobów. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Warto zastosować tego typu elementy dekoracyjne, gdyż z pewnością efekt końcowy będzie zadowalający.

Z powodzeniem sztukateria może być stosowana w warunkach zewnętrznych. Elementy dekoracyjne na elewacjach zabytkowych kamienic, mogą zdobić każdy innych budynek. Pilastry, gzymsy, bonie, zworniki, kolumny mogą znacznie odmienić bryłę budynku i wyróżnić go wśród sąsiednich zabudowań.

Sztukateria, panele dekoracyjne Poznań, Mardom Decor, listwy podłogowe - Dekostudio Poznań zaprasza