Tapety i fototapety Mr Perswall - Dekostudio Poznań zaprasza

Po latach tapety Mr Perswall wracają na salony w odmienionej formie. Nie są to już monotonne, kwiatowe wzory, a wielkoformatowe obrazy, które można przykleić do ściany. Fototapety, bo o nich mowa, są chętnie wybieranym materiałem, jeśli chodzi o wykończenia wnętrz, czy też precyzując dekorowanie ich, nadawanie wyjątkowego charakteru. Są dostępne w niezliczonej gamie wzorów. Można wybierać spośród fototapet przedstawiających krajobrazy, ludzi, przyrodę, abstrakcje i inne motywy. W wielu przypadkach istnieje możliwość wykonania fototapety Mr Perswall, na której zostanie nadrukowana fotografia lub rysunek wykonany przez nas samych.

Fototapety są drukowane na kilku zróżnicowanych powierzchniach. Obecnie najpopularniejsze z racji uzyskiwanych efektów i wytrzymałości są ich wersje lateksowe, winylowe oraz foliowe. Każda z nich cechuje się odmiennymi zaletami oraz ceną.

Jak z każdego typu dodatkami, tak i w przypadku fototapety Mr Perswall należy zachować umiar. Nie oklejajmy w małym pokoju całej ściany i tym bardziej nie stosujmy dwóch fototapet w jednym pomieszczeniu. Pamiętajmy również, aby wybrać taki wzór, który kolorystycznie będzie korespondował z wnętrzem. Zbyt jaskrawe odcienie mogą okazać się drażniące, a te ciemne zastosowane w niewielkich pomieszczeniach są przytłaczające.

Obecnie przy produkcji fototapet Mr Perswall stosuje się materiały, które pozwalają na ich przyklejenie do ścian w pomieszczeniach narażonych na zmiany temperatury i wysoki stopień wilgotności. Jeśli naszym celem jest ozdobienie przestrzeni pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi, wówczas wybierzmy fototapety Mr Perswall laminowane-lateksowe lub winylowe. Są one wykonane z materiałów odpornych na czyszczenie i ścieranie, które w tych miejscach kuchni z pewnością okażą się konieczne.