SZTUKATERIA : PANELE DEKORACYJNE, LISTWY PODŁOGOWE, PRZYPODŁOGOWE MARDOM, NMC, ORAC

horizontal Mardom NMC Orac

Sztukateria, panele dekoracyjne Poznań, Mardom Decor, listwy podłogowe - Dekostudio Poznań zaprasza

Listwy i rozety dekoracyjne w różnych kształtach i wymiarach to wspaniały sposób na udoskonalenie wnętrza każdego domu i mieszkania. Bardzo szeroka oferta obejmująca listwy (także listwy podłogowe), gzymsy, rozety, pilastry czy ornamenty nadadzą niepowtarzalny charakter każdemu wnętrzu. Tak delikatne dodatki jak panele dekoracyjne mogą sprawić, że niewielkim kosztem można osiągnąć wspaniałe rezultaty i zyskać oryginalną aranżację pomieszczenia. Dzięki niej każdy pokój będzie wyglądać szykownie i elegancko.

Niegdyś kojarzona tylko i wyłącznie z renesansowymi i barokowymi wnętrzami pałaców. Dziś coraz częściej pojawia się "na salonach" domów i mieszkań aranżowanych w nowoczesnym stylu. Sztukateria Mardom Decor, bo o niej właśnie mowa, zyskuje na coraz większej popularności i jest wykorzystywana jako wyjątkowa dekoracja.

Sztukateria gipsowa jest uznawana za najpiękniejszą z racji ciekawych i wyrazistych wzorów. Jednak jej cena jest dość wysoka. Znacznie tańsze i nie tracące uroku typowego dla gipsu są sztukaterie poliuretanowe. Odmianą poliuretanu jest duropolimer, cechujący się trwałością i wytrzymałością. Podobnie jak pozostałe poliuretany wykazuje dużą odporność na działanie wody i wilgoci. Duropolimer jest o wiele lżejszy od styropianu oraz nie składa się z typowych dla niego granulek i tym samym jest gładki.

Powszechnie stosowana w aranżacji wnętrz sztukateria to m.in. listwy podłogowe i panele dekoracyjne, rozety, kolumny, pilastry.

Listwy i panele są często montowane wraz z żyrandolami, gdyż w ten sposób można estetycznie wykończyć sufit w miejscu, gdzie widoczne są kable elektryczne. Tego typu sztukateria może być również przyklejana na ścianach i łączyć się z listwami dekoracyjnymi stosowanymi jako obramowania. Popularnymi dekoracjami ścian są pilastry, czyli spłaszczone filary oraz kolumny, które to sprawiają, że wnętrza stają się optycznie wyższe i bardziej strzeliste.
Sztukateria może być malowana przy użyciu specjalnych farb. Tym samym nadaje się jej nowego wyrazu i dopasowuje kolorystycznie do pomieszczenia, w którym jest montowana.